Probiocat plv. 50 g

11,20 EUR / ks
1-2 dni

Potencovaný probiotický prípravok s posilňujúcim, preventívnym a terapeutickým účinkom

Detailné informácie

Podrobný popis

PROBIOCAT s Taurínom je potencovaný probiotický prípravok s preventívnym, terapeutickým a posilňujúcim účinkom. Vytvára ochranný film na črevnej stene a viaže sa na bunky sliznice čreva, čím zamedzuje prienik nežiaducich baktérií. Svojou silnou kolonizáciou črevného traktu a produkciou bakteriocínov výrazne zamedzuje rast a rozmnožovanie týchto baktérií.

PROBIOCAT svojím pôsobením optimalizuje mikrobiálne obsadenie tráviaceho traktu a podporuje rast užitočných baktérii, hlavne bifidobaktérii. Stimuluje imunitný systém a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Redukuje toxíny.

PROBIOCAT produkciou kyseliny mliečnej a octovej priaznivo upravuje pH v tráviacom trakte. Tvorbou mastných kyselín s krátkymi reťazcami poskytuje energiu epitelovým bunkám čreva (SCFA). Produkuje vitamíny B1, B2, B6, B12, niacín, kyselinu listovú a kyseliny pantoténovú a kladne ovplyvňuje metabolizmus glukózy a lipidov v pečeni. Zvyšuje stráviteľnosť proteínov a absorpciu Ca, Fe, Mg.

PROBIOCAT s Taurínom preventívne pôsobí proti ochoreniu srdcového svalu ( kardiomyopatii ), degenerácii sietnice oka ( sleposti), zníženému rastu a deformáciám chrbtice u mačiat. Zlepšuje stav kože a srsti.

Pôsobením rôznych chemických látok (napr. konzervačné látky v potrave ) antibiotik, chemoterapeutik sa laktobacilly v organizme strácajú. Preto je nutné ich v črevnom systéme obnovovať.

Charakteristika

Potencovaný probiotický prípravok pre mačiatká a dospelé mačky obsahujúci Lactobacillus fermentum, maltodextrín a taurín.

Indikácie

Preventívne a liečebne pri dietetických a infekčných hnačkách. Na obnovu črevnej mikroflóry.  Po podávaní antibiotík, chemoterapeutík. Zvieratám v rekonvalescencii, pri záťažových stavoch, pred presunmi a výstavami. Zlepšenie konverzie krmiva. Zlepšenie stavu kože a srsti. Zvýšenie obranyschopnosti organizmu. Prevencia ochorení srdcového svalu (kardiomyopatií). Preventívne proti degenerácii sietnice oka, reprodukčným problémom, zníženému rastu mačiat a deformáciam chrbtice u mačiat.

Popis

biely až nažltlý prášok.

Spôsob použitia

V krmive alebo v pitnej vode ( v mlieku pre mačiatka do troch mesiacov veku ).

Dávkovanie

Preventívne, terapeuticky: 3g / ks a deň, počas 14 dní. Mačiatka: 2g / ks
a deň, od začiatku prikrmovania, do veku 3. mesiacov. Gravidné mačky: 3g / ks a deň, minimálne 14 dní pred pôrodom. Mačky po pôrode: 3g / ks a deň, počas 14 dní. Doporučujeme podávať minimálne raz za 3 mesiace.

Poznámka

jedna kávová lyžička obsahuje cca 2 - 3g prípravku, jedna čajová lyžička cca
5 - 6g, jedna polievková lyžica cca 15g. Prípravok nie je škodlivý ani pri predávkovaní!

Nežiaduce účinky

Nie sú známe.

Ochranná lehota

Bez ochrannej lehoty.

Skladovanie

V suchu, tme, uzatvorené pri teplote 5 - 20˚C.

Označenie

Len pre zvieratá. Bez predpisu veterinárneho lekára.

Veľkosť balenia

50 g

Dodatočné parametre

Kategória: Dobré trávenie
Zdravotný problém: Zažívacie problémy, Po odčervení

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: