Feliway Classic náplň 48 ml

24,99 EUR / ks
1-2 dni

Mačací feromón na zastavenie alebo zmiernenie strachu a obáv v stresových situáciách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Feromóny u cicavcov majú funkciu „informátora“ – ostatným jedincom toho istého druhu prezradia všetko dôležité – od emocionálneho stavu jedinca, cez sexuálny cyklus, zaradenie v hierarchii, atď. Keďže mačky sú výsostne teritoriálne zvieratá, každá zmena v ich okolí môže mať na ich psychiku a správanie veľký vplyv. Mačky zanechávajú svoje feromóny otieraním hlavy o predmety alebo ľudí. Ich majitelia si často neuvedomujú, že mačka si takto „značkuje“ svoje okolie vrátane svojho chlebodarcu. Robí to pomocou tvárových feromónov. Ide o účinný a bezpečný spôsob ako prinavrátiť prirodzenú rovnováhu správania sa mačky v situáciách, v ktorých sa cíti neistá, čo sa prejavuje značkovaním močom, vertikálnym škriabaním, stratou apetítu alebo znížením záujmom o interakciu. Ide o syntetickú verziu prirodzeného tvarového feromónu, je bezpečný, nemá žiadne účinky na iné druhy zvierat a ľudí. Jednoduchá aplikácia, nálada mačky je ovplyvnená účinnou látkou, ktorá je vyparovaná do vzduchu.

Indikácia

Mačacie tvárové feromóny majú viaceré funkcie:

- emocionálna stabilizácia jednotlivca - feromóny zabezpečujú emocionálnu rovnováhu jedinca a vyvolávajú pocit bezpečia

- orientácia v priestore - feromóny napomáhajú mačkám v orientácii

- medzi mačkami, žijúcimi napr. v jednej domácnosti, sa vytvárajú tzv. feromóny s príbuzenskou funkciou, ktoré sú špecifické len pre túto skupinu. Na ich základe je okamžite odhalený každý votrelec.

- značkovanie teritória - v novom prostredí, v novom byte, po výmene nábytku, počas návštevy príbuzných, dovolenky – sa mačka, na rozdiel od psa, cíti ohrozene a stratená. Známe, upokojujúce prostredie a vône sú zrazu preč a to mačku znervózni. V takejto situácii môže vystresovaná mačka začať značkovať priestor močom alebo vertikálnym škriabaním (na zvislých plochách, najčastejšie okolo dverí alebo okien). Značkovať močom môžu tak mačky ako kocúri, kastrovaní aj nekastrovaní jedinci. Podľa odbornej literatúry zhruba 10% kastrovaných kocúrov a 5% sterilizovaných mačiek značkuje naďalej aj po zákroku.

Dávkovanie

Ako dosiahnuť najlepší výsledok? Poraďte sa so svojím veterinárom, či za danými príznakmi nie je žiadne iné ochorenie vašej mačky. Dĺžka podávania prípravku závisí na individuálnom prípade, preto sa opýtajte svojho veterinára. Netraste vašu mačku, ak ju prichytíte ako značkuje močom alebo škrabe na povrchy, pretože tým iba zvýšite u nej pocit nepokoja a obáv. Elektrický difúzer je potrebné umiestniť do miestnosti, kde mačka značkuje alebo škriabe alebo kde sa najviac zdržuje. Difúzer je účinný na ploche 50-70 m2. Jedna fľaštička vydrží približne 4 týždne, pokiaľ je difuzér neustále zapnutý v zásuvke.

Upozornenie

Účinnosť prípravku FELIWAY: Zabrániť značkovaniu, či už súvisiacemu so sexuálnou aktivitou alebo s úzkosťou a strachom, môže pomôcť prípravok zo syntetických feromónov – FELIWAY , čo určite mnohí majitelia izbových tigrov ocenia. Podľa dlhodobých sledovaní je FELIWAY účinný v 74-97 % problémov so značkovaním močom. Feromóny v prípravku FELIWAY dokonale napodobujú účinok prirodzeného feromónu, ktorý mačke napomáha v priestorovej orientácii a dodáva jej psychickú stabilitu, najmä v situáciách, v ktorých sa cíti neistá. Je výborným podporným prostriedkom pri liečbe rôznych fóbií (strach z nového prostredia, cesty autom či z návštevy veterinára alebo výstavy), pri prejavoch nepriateľstva až agresivity voči cudziemu návštevníkovi alebo v domácnosti s viacerými mačkami. Účinne pomáha aj v prípadoch straty apetítu alebo zníženého záujmu o interakciu

 

Dodatočné parametre

Kategória: Proti stresu
Hmotnosť: 0.035 kg
Zdravotný problém: Nervozita, úzkosť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: