Aptus MULTIDOG Senior vet tab. 100 tbl. (VITA)

 
 

Veterinárny prípravok pre dospelých psov obsahujúci vitamíny a mikroprvky. Produkt je dôležitý predovšetkým pri stresových situáciách (napr. obdobie rekonvalescencie) a pre starších psov.

Dostupnosť Vypredané
9,74 EUR / ks    
Značka Aptus
Kategória Výživové doplnky pre psov
 

Vlastnosti

Prípravok obsahuje esenciálne vitamíny a mikroprvky a zlepšuje celkovú kondíciu psa. Vitamín A je nutný pre správnu funkciu očí, kože a slizníc. Nedostatok vitamínu A môže zvýšiť riziko rozvoja rôznych zápalových ochorení. Vitamíny skupiny B sú nutné pre správnu funkciu kože, slizníc a nervového systému. Karnitín je potrebný ku správnemu fungovaniu srdca a pečene, taurín pre správnu funkciu srdca. Vitamín E funguje v tele ako významný antioxidant. Nároky na vitamín E rastú, ak krmivo obsahuje vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín. Vitamín D je nevyhnutný pre správnu funkciu kostry. Prípravok neobsahuje laktózu.

Návod na použitie

Prípravok je používaný ako doplnkové krmivo s cieľom zaistiť dostatočný prísun vitamínov a esenciálnych mikroprvkov. Tento produkt je dôležitý predovšetkým pri stresových situáciách (napr. obdobie rekonvalescencie) a pre starších psov.

Dávkovanie

Pre dlhodobé používanie podávajte dospelým psom denne 1 tabletu na 10 kg telesnej hmotnosti. V období rekonvalescencie, v prípade deficitov alebo v priebehu silného stresu podávajte denne 2 tablety na 10 kg telesnej hmotnosti po dobu dvoch týždňov. Neodporúča sa prekračovať doporučené dávkovanie, pretože prípravok obsahuje vitamíny A, D a E, ktoré sú rozpustné v tukoch a pri predávkovaní sa akumulujú v organizme. Jedna tableta váži 0,65 g.

Čas použiteľnosti

2 roky

Uchovávanie

Uchovávať pri teplote 15-25°C na suchom mieste. Uchovávať mimo dosahu a dohľadu detí.

Balenie

100 tabliet (650 g).

Upozornenie

Vyhľadajte veterinárnu pomoc, ak sa celková kondícia psa odlišuje od normálneho stavu.

Používanie zmesí obsahujúcich selén v rozpore s návodom na použitie môže spôsobiť intoxikáciu selénom.

Obsah živín

Sušina 95%, Bielkoviny 18,3%, Tuky 1,4%, Vláknina 34%, Popol 16%.
Doplnkové látky z premixu:
Vitamín A E672 2450 IU/g, Vitamín D3 E671 170 IU/g, Vitamín E 17,5 mg/g (ako tokoferol alfa 15,9 mg/g), Vitamín C E300 30 mg/g, Vitamín B1 2,9 mg/g, Vitamín B2 3,8 mg/g, Vitamín B6 1,2 mg/g, Vitamín B12 0,006 mg/g, Kyselina pantoténová 5,8 mg/g, Niacín 6,9 mg/g, Kyselina listová 0,46 mg/g, Biotín 0,026 mg/g, Karnitín 7,7 mg/g, Taurín 7,7 mg/g, Železo (Fe) E1 15,4 mg/g, Zinok (Zn) E6 7,7 mg/g, Mangan (Mn) E5 1,5 mg/g, Jód (I) E2 0,46 mg/g, Selén (Se) E8 0,009 mg/g (ako selenit sodný)

Obsah živín je uvedený s presnosťou +/– 15 %.

Zloženie

Potravinové kvasnice 35%, príchute a vehikulá 40%, vitamínovo – minerálno – aminokyselinový premix 25%.

Hmotnosť 0.17 kg
Vek Starší pes

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: