ALAVIS Sammy 30 kapsúl

19,50 EUR / ks
1-2 dni

Veterinárny prípravok pre psy a mačky, pre regeneráciu pečene. S extraktom z pestreca mariánskeho.

Detailné informácie

Podrobný popis

Alavis Sammy sa odporúča:

- na regeneráciu pečene psov a mačiek

- pre geriatrické a chronicky choré psy a mačky

- pre pacientov s prejavmi demencie

- pri zhoršení pečeňových funkcií (zvýšenie pečeňových enzýmov, zápaly pečene a žlčových ciest, nádorové zmeny pečene; otravy a i.)

Účinné látky

L-cholín – 124 mg, L-metionín – 100 mg, Silybín (extrakt z pestreca mariánskeho) – 24 mg

Cholín má lipotropný účinok, podieľa sa na využití tukov a cholesterolu. Vo forme fosfatidylcholínu zabraňuje hromadeniu cholesterolu a tuku v organizme a podieľa sa na ochrane pečene, prípadne podporuje pečeňovú liečbu. Spolu s metionínom zaisťuje prepravu tukov do buniek. Z cholínu vzniká acetylcholín, ktorý je hlavnýmprenášačom nervových vzruchov do mozgu.

L-metionín je využívaný pre syntézu SAM (S-adenosyl metionínu), ktorý sa podieľa na tvorbe glutatiónu, ktorý je veľmi významným antioxidantom. To znamená, že zabraňuje poškodeniu dôležitých bunkových zložiek reaktívnymi kyslíkovými radikálmi najmä u pečeňových buniek a má teda veľký význam v ich ochrane. Glutatión má tiež veľký význam pre metabolické a biochemické reakcie napr. syntézu DNA, bielkovín, prostaglandínu, aminokyselín, aktiváciu enzýmov. Má tiež vplyv na imunitný, nervový, gastrointestinálny systém a vplyv na pľúca. Je rozhodujúca v metabolizme a funkcii železa, podieľa sa na syntéze leukotriénov a je kofaktorom pre enzým glutatión peroxidázu.

Silybín z pestreca mariánskeho je dlhé roky známy a využívaný pre jeho hepatoprotektívny účinok, tj chráni pečeňové bunky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytov a napomáha regenerácii poškodenej bunkovej membrány.

Súčasné užívanie týchto látok má výrazný pozitívny vplyv na regeneráciu pečene. V poslednej dobe sa nachádza význam látky SAM aj pri kognitívnych poruchách (demencie) geriatrických psov a mačiek. So zvyšujúcim sa vekom týchto zvierat sa u nich stretávame s rozvojom demencie a pomocou látky SAM je možné tieto zmeny zmierniť.

Pomocné látky

Mikrokryštalická celulóza, horečnaté soli mastných kyselín.

Denné dávkovanie

Malé plemená psov a mačky 1 – 5 kg  /  1/2 kapsuly

Malé plemeno psov a mačky 5 - 10 g   / 1 kapsula

Stredné plemená 10 – 20 kg  /  2 kapsuly

Stredné plemená 20 – 35 kg  /  3 kapsuly

Veľké plemená 35 – 45 kg  /  4 kapsuly

Veľké plemená 45 – 60 kg  /  5 kapsúl

Obrie plemená 60 – 70 kg  /  6 kapsúl

Obrie plemená 70 a viac kg  /  7 kapsúl

Spôsob použitia

Alavis Sammy sa podáva podľa odporúčaného dávkovania priamo do papuľky, alebo kapsulu môžete odvoriť a obsah zamiešať s malým množstvom potravy. Podávajte minimálne hodinu pred podaním jedla.

Dĺžka podávania

Pri akútnom zápale pečene či pri pankreatitíde podávajte prípravok 1 – 3 mesiace denne, pri chronických pečeňových ťažkostiach podávajte prípravok denne 2 – 3 mesiace a pri vysokorizikových pacientoch či pri pacientoch s výrazným poškodením pečene podávajte prípravok 2× týždenne dlhodobo po 1- až 3-mesačnej dennej kúre.

Balenie

30 kapsúl

Držiteľ rozhodnutia o schválení a výrobca

Patron ca, sro, Thámova 402/4, 110 00 Praha 1, Česká republika, divízia LightHouse International Inc. , 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 114–15/C.

Len pre zvieratá!

Dodatočné parametre

Kategória: Regenerácia pečene u psov
Hmotnosť: 0.05 kg
Zdravotný problém: Problémy s pečeňou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: