Aptus EFORION vet mix / olej / 200 ml

22,50 EUR / ks
1-2 dni

Veterinárny prípravok pre psov a mačky, obsahujúci esenciálne mastné kyseliny, podporujúci zdravie kože, srsti a pazúrov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlastnosti

Prípravok obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny vo vhodných pomeroch pre zvieratá. Esenciálne mastné kyseliny musia byť zvieraťu podávané v krmive, prípadne ako doplnok krmiva, pretože ich zvieracie organizmy nedokážu samostatne vyrobiť v dostatočnom množstve. Mastné kyseliny sú súčasťou imunitného systému psa. Ovplyvňujú produkciu prozápalových prostaglandínov a leukotriénov. Mastné kyseliny poskytujú tiež ochranu pred endotoxínmi. U psov a mačiek je najvýraznejším príznakom nedostatku mastných kyselín nerušená funkcia kože. Koža vysychá a olupuje sa, srsť je bez lesku a nadmerne vypadáva.

Obsah živín

sušina 98,5 %, tuk v sušine 87,6b%, energetická hodnota 3,3 j./kg

Doplnkové látky z premixu

vitamín E 7,5 mg/ml (ako tokoferol alfa 6,8 mg/ml)

1 ml oleja obsahuje 238,1 mg kyseliny linolovej (LA), 98,3 mg kyseliny alfalinolenovej (ALA), 7,5 mg kyseliny gamalinolenovej (GLA), 3,4 mg kyseliny eikosapentanovej (EPA) a 2,2 mg kyseliny dokosahexanovej (DHA).

Obsah živín je uvedený s presnosťou +/– 15 %.

Zloženie

repkový olej 88 %, olej z pupalky dvojročnej 9,18 %, rybí olej 2 %, prídavok vitamínov 0,82 %, antioxidačný prípravok 0,01 %

Návod na použitie

Prípravok sa používa ako prostriedok k udržaniu dobrej kondície kože, srsti a pazúrikov. Doplnky stravy obsahujúcej mastné kyseliny sú nutné zvlášť pri kŕmení nízkotučnou diétou, napríklad pri podávaní určitých typov suchého krmiva. Prípravok sa rovnako používa ku zlepšeniu kvality srsti, ochrane kože a obmedzenia jej olupovania.

Dávkovanie

Pri poruchách kože, srsti či pazúrikov, ďalej u ťarchavých sučiek a rastúcich šteniatok na 3 kg hmotnosti jedenkrát denne, podávajte priamo do tlamy alebo zamiešajte do krmiva.

- Malé plemená psov 2 – 3 ml

- Stredné plemená psov 5 – 6 ml

- Veľké plemená psov 8 – 12 ml

- Mačky 1 – 2 ml.

Udržiavacie dávky sú polovičné, tzn. 0,5 ml na 3 kg hmotnosti jedenkrát denne. Olej sa dávkuje po kvapkách: 10 kvapiek = 0,5 ml.

Čas použiteľnosti

2 roky

Uchovávanie

Uchovávať pri teplote 15-25°C na suchom mieste. Uchovávať mimo dosahu a dohľadu detí.

Balenie

200 ml

Upozornenie

Odporúča sa, aby príčinu kožných ťažkostí zistil veterinárny lekár. Veterinárneho lekára kontaktujte tiež v prípade, že máte podozrenie na zápal kože (dermatitídu) alebo kožné príznaky pri podávaní prípravku sa nezlepšujú.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o kožu a srsť u psov
Hmotnosť: 0.2 kg
Zdravotný problém: Zdravá pokožka, lesklá srsť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: