VetaPro Skin & Fur 60 kapsúl

13,90 EUR / ks
1-2 dni

Prípravok pre psov a mačky s kožnými ochoreniami. Pri suchej, svrbiacej, začervenanej koži, lupinách a slabej, vypadávajúcej srsti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie

Ω – 3 mastné kyseliny 250 mg / g, Vitamín C 75 mg/g, Kvercetín ( Styphnolobium japonicum suchý extrakt) 50 mg/g, Lykopén (extrakt z plodov Solanum lycopersicum) 50 mg/g, Vápnik – D – pantotenát 25 mg/g, Pyridoxín hydrochlorid 25 mg/g, Niacín 25 mg/g, Biotín 20 mg/g, Koenzým Q10 15 mg / g, β – karotén 15 mg/g, Melatonín 1,5 mg/g, Vitamín B12 650 µg /g, Kyselina listová 650 µg/g

Ω – 3 mastné kyseliny hydratujú pokožku a pomáhajú proti červenej, suchej alebo svrbiacej pokožke, môžu podporiť rast srsti a urýchliť hojenie rán.

Vitamín C posilňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, udržiava kolagén, proteín potrebný na tvorbu kože, väziva a kostí. Je obzvlášť prospešný pre zvieratá s akýmkoľvek typom chronického ochorenia, infekčnej alergie alebo dermatitídy. 

Kvercetín má protizápalové, antioxidačné a antihistamínové vlastnosti. Kvercetín možno použiť na zníženie alebo odstránenie alergických reakcií potlačením uvoľňovania histamínu. Môže prospieť psom a mačkám so sezónnymi alergiami na životné prostredie, psom a mačkám s opakujúcimi sa ušnými infekciami a kvasinkovými kožnými infekciami, mačkám so stomatitídou (alergia na zubný plak).

Lykopén je karotenoid – prírodný pigment, ktorý pomáha vyrovnávať pH pokožky, regulovať kožný maz a je silným antioxidantom, pomáha predchádzať znehodnocovaniu kolagénu. Tento antioxidant funguje aj pri odstraňovaní voľných radikálov.

Pantotenát vápenatý je vápenatá soľ vo vode rozpustného vitamínu B5 , ktorý sa všade nachádza v rastlinných a živočíšnych tkanivách s antioxidačnými vlastnosťami. Pentotenát je súčasťou koenzýmu A ( CoA ) a súčasťou komplexu vitamínu B2 . Vitamín B5 je rastový faktor a je nevyhnutný pre rôzne metabolické funkcie, vrátane metabolizmu sacharidov, bielkovín a mastných kyselín. Tento vitamín sa tiež podieľa na syntéze lipidov, neurotransmiterov a hemoglobínu.

Pyridoxín hydrochlorid pomáha pri tvorbe vlasov, nechtov, enzýmov a rastových hormónov.

Niacín je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je nevyhnutný pre energetický metabolizmus. Hlavná funkcia niacínu je v koenzýmových formách nikotínamidu, NAD a NADP. Koenzýmy NAD a NADP sú obzvlášť dôležité pri metabolických reakciách, ktoré dodávajú zvieraťu energiu. Pôsobia v reakciách, ktoré sú mimoriadne dôležité pre normálnu integritu tkaniva, najmä pre kožu, gastrointestinálny trakt a nervový systém.

Biotín je vo vode rozpustný vitamín B nazývaný aj vitamín H. Je jednou z najdôležitejších živín v tele. Biotín hrá veľkú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky a vlasov, rovnako ako hrá dôležitú úlohu pri raste, trávení, tvorbe svalov a umožňuje telu využívať glukózu ako zdroj energie. D-biotín syntetizuje mastné kyseliny a je dôležitý pre udržanie zdravej kože, srsti a nechtov.

CoQ10 pomáha kontrolovať tok kyslíka v bunkách. Pôsobí tiež ako antioxidant tým, že znižuje poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi. Suplementácia Q10 pre psov a mačky sa odporúča na rôzne účely na liečbu alebo prevenciu kognitívnej dysfunkcie súvisiacej s vekom, zníženej funkčnosti imunitného systému a ochorení obličiek.

Jednou z hlavných biologických funkcií β – karoténu a iných karotenoidov je ochrana pred reaktívnymi formami kyslíka, realizovaná zhášaním singletového kyslíka a excitovanými stavmi fotosenzibilizačných molekúl, ako aj zachytávaním voľných radikálov. Betakarotén zvyšuje hladinu protilátok v krvi. To pomáha psom a mačkám bojovať s chorobami a infekciami. Keď sa β-karotén premení na vitamín A, môže tiež zlepšiť zrak a zdravie kože a srsti.

Melatonín zlepšuje stav srsti, čo vedie k jeho použitiu na liečbu alopécie na zastavenie vlasového cyklu, ako je cyklická alopécia slabín a vzorová plešatosť. Jeho účinok na inhibíciu sekrécie luteinizačného hormónu a hormónu stimulujúceho folikuly môže byť dôvodom, prečo bol užitočný pri niektorých nezvyčajnejších alopéciách „endokrinného typu“ u psov, ako je Alopecia X.

Kobalamín (vitamín B12) pomáha regulovať tvorbu pigmentu v pokožke. Kobalamín tiež pomáha telu s metabolizmom bielkovín, čo zase podporuje rast zdravých kožných buniek a pomáha opraviť poškodenú pokožku .

Zistilo sa, že kyselina listová je veľmi dobrá pre pokožku, pretože pomáha zlepšovať prietok krvi. Zdravý krvný obeh pomáha pri rozvoji zdravia pokožky. Okrem toho antioxidant kyselina listová chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Kyselina listová teda rozžiari pokožku zdravím.Doplnkové látky

Cieľový druh zvierat

pes, mačka

Dávkovanie

- 1 kapsula denne na 15 kg telesnej hmotnosti

Alebo podľa odporúčania vášho veterinárneho lekára.

Podávanie

- kapsule je možné otvoriť a primiešať do krmiva

Balenie

60 kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o kožu a srsť u psov
Hmotnosť: 0.05 kg
Zdravotný problém: Suchá pokožka a lupiny, Zdravá pokožka, lesklá srsť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: